Warsztat Pilates_cykl spotkań.

Dołącz do spotkania świadomej pracy z ciałem

warsztaty, które pozwolą Ci lepiej poznać metodę Pilates.

12.03 Pilates_zdrowe plecy

19.03 Pilates_Bosu

26.03 Pilates_Magic Circle

2.04 Pilates_Stretching

9.04 Pilates_Flow

warsztat trwa ok. 1,5h

18-19:30

 

Koszt: 50 pln/osoba pojedyncze wejscie

200 pln/osoba cały cykl

liczba miejsc jest ograniczona.

Zapisy: gingerupstudio@gmail.com

Co to jest Pilates?

Joseph Pilates, twórca metody (zagadka rozwiązana, skąd nazwa) nie należał do silnych fizycznie osób, miał astmę i krzywicę. Nie przeszkodziło mu to jednak pracować jako bokser lub cyrkowiec. Silny umysł wygrał ze „słabym” ciałem. Jego ojciec był sportowcem, więc już od małego fascynował go sport i anatomia człowieka. Nie dziwię się! Trenował sztuki walki, boks- jak już wcześniej wspomniałam, a nawet podnosił ciężary. W dodatku, pracował jako model. Jeśli jeszcze raz pomyślisz, że czegoś nie możesz to pomyśl o sobie Józefie. Potem pomyśl jeszcze raz. ;) Ograniczenia fizyczne skłoniły go do stworzenia metody Pilates. Nie jest to fitnessowy twór, gdzie rzucasz ręką bez zastanowienia, a świadomy ruch.

 

Korzyści z treningu Pilates::
1. Poprawi się twoja elastyczność i równowaga (psychiczna również )
2. Zbudujesz mięśnie, ale nie będziesz wyglądać jak atleta.
3. Stalowy brzuch-czyli mięśnie głębokie w akcji. Ból pleców pokonany.
4. Nauczysz się prawidłowego ruchu np., dowiesz się jak upadać z klasą . Zima może zaskoczyć nie tylko drogowców.  Bez kompromitacji przez życie ;)
5. Zmniejsz stres, rozładuj napięcie, zwiększ energię.
6. Będziesz zdrowa, silna i wiecznie MŁODA!
7. Wszystkie czynności w domu i w pracy zrobisz dwa razy szybciej. Tak jakbyś dostała drugą parę rąk! Twoja koordynacja zwiększy się dwukrotnie
8. Uwolnisz ciało od bólu i napięć
9. Będzie Ci lepiej sama ze sobą!
10. Poczujesz się świetnie!

 

Moja wersja idealnego ruchu to naturalny, zdrowy, z przyjemności. Bez zagłuszania siebie i swoich potrzeb głośną muzyką i ostrym światłem. Ruch, który sprawia Ci radość i pielęgnuje twoje ciało. Trenujesz, ponieważ lubisz swoje ciało, nie dlatego, że go nienawidzisz. Ja motywację, kontroluje emocje czy stres. Znalezienie swojego rytuału może zaprowadzić Cię do sukcesu, jakikolwiek by ak to zrobić, jak to odnaleźć, a przede wszystkim jak się zmotywować? Tu z pomocą może przyjść rutyna. Niektórzy od niej uciekają, a czasem jest kluczem do wewnętrznego spokoju. Rutyna, a przyjemniej rytuał pomaga w podtrzymaniu koncentracji, wzmacnion nie był. I tak moją rutyną, stało się dbanie o siebie. Moim codziennym nawykiem stał się między innymi pilates. Bardzo konkretny i czysty system ruchowy.

Ruch  w pilatesie jest minimalny i świadomy. Pracujesz z obciążeniem własnego ciała lub na maszynach. Pilates to też ćwiczenie uważności, aby czuć, że wykonujesz odpowiednią pracę musisz mieć 100% koncentracji na sobie.

Po dziesięciu sesjach poczujesz różnicę, po dwudziestu sesjach zobaczysz różnicę, po trzydziestu sesjach będziesz mieć całkiem nowe ciało” /J.Pilates/

Zajęcia będą bazować na technice pilates, gdzie doświadczysz podstawowego zestawu ćwiczeń, które będziesz mógł/mogła powtarzać sam/sama w domu. 

Podczas zajęć będziemy pracować nad ustawieniem postawy, koncentracją, centrowaniu, kontroli, oddychaniu, przepływie i precyzji. Zakończymy zajęcia sesją relaksacji.

 

 

Karolina Lewińska-Tancerka, Choreografka, nauczyciel pilates. Założycielka Ginger Up Studio, miejsca kreatywnych spotkań i pięknych doświadczeń. Miłośniczka niemych filmów,stylu vintage i kotów. Od kilkunastu lat zafascynowana metodą pilates, którą eksploruje na warsztatach i wykładach.

Facebook:

Ginger Up Studio

Instagram:

Karolina

Studio

 

Zajrzyj również tutaj:

Poznajmy się

 

Co jest potrzebne:

Wygodny strój sportowy. Ćwiczymy boso lub w skarpetkach.

Na miejscu są maty, woda, herbata i mały poczęstunek.

 

 

error: kopiowanie wyłączone