POWITANIE WIOSNY

*planujemy kolejną edycję w 2020r.!

 

Przesilenie wiosenne to szczególny moment w roku dla każdego z nas. Ciało odczuwa fizyczne zmęczenie, a umysł często ma problem z koncentracją. Żeby sprawnie rozpocząć nowy sezon, ważne jest równoczesne dbanie o swoje ciało i duszę. Dwie trenerki synergicznie połączyły swoje kompetencje, aby stworzyć program warsztatów, które pomogą Ci odnaleźć się w tej porze roku. Zajęcia pilates pokażą Ci jak sprawnie zarządzać swoimi potrzebami ruchowymi. Warsztaty kreatywne z rytuałów, pomogą ci stworzyć swój własny plan pozytywnych nawyków.

 Niech żyje Wiosna!

Warsztat pilates

Moja wersja idealnego ruchu to naturalny, zdrowy, z przyjemności. Bez zagłuszania siebie i swoich potrzeb głośną muzyką i ostrym światłem. Ruch, który sprawia Ci radość i pielęgnuje twoje ciało. Trenujesz, ponieważ lubisz swoje ciało, nie dlatego, że go nienawidzisz. Jak to zrobić, jak to odnaleźć, a przede wszystkim jak się zmotywować? Tu z pomocą może przyjść rutyna. Niektórzy od niej uciekają, a czasem jest kluczem do wewnętrznego spokoju. Rutyna, a przyjemniej rytuał pomaga w podtrzymaniu koncentracji, wzmacnia motywację, kontroluje emocje czy stres. Znalezienie swojego rytuału może zaprowadzić Cię do sukcesu, jakikolwiek by on nie był. I tak moją rutyną, stało się dbanie o siebie. Moim codziennym nawykiem stał się między innymi pilates. Bardzo konkretny, czysty system ruchowy. Oczyszczający i uwalniający. Ruch jest minimalny, pracujesz z obciążeniem własnego ciała lub na maszynach. Pilates to też ćwiczenie uważności, aby czuć, że wykonujesz odpowiednią pracę musisz mieć 100% koncentracji na sobie.

Po dziesięciu sesjach poczujesz różnicę, po dwudziestu sesjach zobaczysz różnicę, po trzydziestu sesjach będziesz mieć całkiem nowe ciało” /J.Pilates/

Zajęcia będą bazować na technice pilates, gdzie doświadczysz podstawowego zestawu ćwiczeń, które będziesz mógł/mogła powtarzać sam/sama w domu. 

Podczas zajęć będziemy pracować nad ustawieniem postawy, koncentracją, centrowaniu, kontroli, oddychaniu, przepływie i precyzji. Zakończymy zajęcia sesją relaksacji.

 

Ginger Up Studio

Karolina Lewińska-Tancerka, Choreografka, projektantka wnętrz. Założycielka Ginger Up Studio, miejsca kreatywnych spotkań i pięknych doświadczeń. Miłośniczka niemych filmów,stylu vintage i kotów. Od kilkunastu lat zafascynowana metodą pilates, którą eksploruje na warsztatach i wykładach.

 

 

 

 

 

 

Modern Rituals

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją ścieżkę wewnętrznego rozwoju, czy też budzisz się z zimowego snu i witasz pierwsze dni wiosny, najlepszą rzeczą do zrobienia dla siebie samej/samego jest obmyślenie zestawu swoich prywatnych rytuałów w ciągu swojego życia.

Ludzkości od zawsze towarzyszyły ceremonie lub obrzędy, które pomagały pozytywnie przechodzić przez zmiany. Dzisiejsze rytuały nie przypominają tamtych wyrafinowanych celebracji i często stoją w kontrze z nowoczesną kulturą opartą na naukowych faktach. Czy aby napewno? Badacze i naukowcy zwracają coraz częściej uwagę na rytuały, ponieważ widzą w nich ewidentne korzyści płynące dla ludzkiego ciała. Według badań czas poświęcony na rozwój osobisty, jest w rzeczywistości najlepszym prezentem, jaki możemy sobie dać. I to nie tylko w kontekście samopoczucia, ale i produktywności. Podczas warsztatów kreatywnych, będziecie mieli szansę stworzyć wasze własne zestawy stabilnych rytuałów (sieć nawyków, które wspierają nasze ciało, świadomość i ducha), posłuchać podsumowania z kilkuletniego badania rytuałów na świecie (od Maroka, po morze Śródziemnomorskie, Islandię, aż do Tajlandii), przeanalizować zmiany społeczne i ich wpływ na otaczającą nas codzienność. Warsztat jest przeznaczony dla osób, które potrzebują się na chwilę zatrzymać i od nowa zbalansować pracę, życie prywatne i obowiązki. Rytuały nie mają płci-są uniwersalne, dlatego zapraszamy każdego.

 

Justyna Turek

JUSTYNA TUREK-Projektantka, badaczka i inicjatorka idei. Tworzy procesy, doświadczenia oraz systemy wizualne pozwalające brandom, organizacjom i wydarzeniom spójnie komunikować wartość oferowaną swoim użytkownikom. Swoje doświadczenie zdobyła pracując w studiach projektowych, centrach designu i ośrodkach kultury w Paryżu, Helsinkach, Nowym Jorku i Łodzi. W ciągu roku kilkakrotnie podróżuje po całym świecie w celu zbierania inspiracji i wiedzy o zmieniających się społeczeństwach i kulturach. Pasjonatka zrównoważonego rozwoju, human-centered design i mindfulness. Obecnie prowadzi badanie w temat rytuałów (Modern Rituals) oraz alternatywnych sposobów zamieszkiwania. Założycielka agencji Change Pilots i członek zarządu Cohabitat Collective.

Program:

9:30-9:45 Kawa, herbata,zdrowe poranne napoje /powitanie

9:45-11:00 Z przyjemności-warsztat Pilates Karolina

11:00-11:15 przerwa + wege przekąski

11:15-13:15 Wiosenne Rytuały z Justyną

13:15-14:45 Wspólne podsumowanie i dyskusja

 

Informacje:

  •          Kiedy: 23 i 24 marca 2019r.
  • GDZIE: Ginger Up Studio Próchnika 5 lokal 22 Łódź lewa oficyna
  • KOSZT: 150 zł /osoba

 

Zapisy:

gingerupstudio@gmail.com

lub przez formularz.

Temat: Powitanie wiosny, data, w zależności, którą wybierzesz.

 

 

error: kopiowanie wyłączone